"ჩვენ მივესალმებით ტრამპის დამოკიდებულებას", - ვლადიმერ პუტინი "ჩვენ მივესალმებით ტრამპის დამოკიდებულებას", - ვლადიმერ პუტინი » Primenews "ჩვენ მივესალმებით ტრამპის დამოკიდებულებას", - ვლადიმერ პუტინი
"ჩვენ მივესალმებით ტრამპის დამოკიდებულებას", - ვლადიმერ პუტინი
12 თვის წინ
მოსკოვი მიესალმება ტრამპის დამოკიდებულებას და მის სიტყვებს იმის შესახებ, რომ საჭიროა, ყველაფერი გაკეთდეს მესამე მსოფლიო ომის თავიდან ასაცილებლად, – ამის შესახებ რუსეთის პრეზიდენტმა, ვლადიმერ პუტინმა განაცხადა.
რუსეთის უსაფრთხოების საბჭოს სხდომის შემდეგ ვლადიმერ პუტინმა დონალდ ტრამპს არჩევნებში გამარჯვება მიულოცა და უკრაინაში გრძელვადიანი მშვიდობის მიღწევის მნიშვნელობა აღნიშნა.
"წინასაარჩევნო პერიოდი ტრამპისთვის ყველა თვალსაზრისით მარტივი არ იყო. მან გამოიჩინა სიმამაცე და არჩევნებში დამაჯერებელი გამარჯვება მოიპოვა", – აღნიშნა ვლადიმერ პუტინმა.
რუსეთის პრეზიდენტის თქმით, უკრაინაში კონფლიქტთან დაკავშირებით მოსკოვი ღიაა დიალოგისთვის ამერიკის ახალ ადმინისტრაციასთან.
"უკრაინის კონფლიქტის მოგვარების მიზანი არ უნდა იყოს მოკლევადიანი ზავი, არამედ გრძელვადიანი მშვიდობა. არა რაიმე სახის შესვენება ძალების გადაჯგუფებისა და გადაიარაღებისთვის კონფლიქტის შემდგომი გაგრძელების მიზნით, არამედ გრძელვადიანი მშვიდობა, რომელიც დაფუძნებულია ამ რეგიონში მცხოვრები ყველა ხალხის და ერის ლეგიტიმური ინტერესების პატივისცემაზე.
მთავარია, აღმოიფხვრას კრიზისის ძირითადი მიზეზები, რაზეც მოსკოვმა არაერთხელ ისაუბრა. ჩვენ, რა თქმა უნდა, ვიბრძოლებთ რუსეთის ინტერესებისთვის, რუსი ხალხის ინტერესებისთვის. ეს, ფაქტობრივად, არის სპეციალური სამხედრო ოპერაციის ჩატარების მიზანი და მნიშვნელობა", – განაცხადა ვლადიმერ პუტინმა.

"We welcome Trump's stance," – Vladimir Putin "We welcome Trump's stance," – Vladimir Putin » Primenews "We welcome Trump's stance," – Vladimir Putin
"We welcome Trump's stance," – Vladimir Putin
Moscow welcomes Trump's stance and his remarks about the need to do everything possible to prevent a third world war, Russian President Vladimir Putin stated.
Following a meeting of Russia's Security Council, Vladimir Putin congratulated Donald Trump on his election victory and emphasized the importance of achieving long-term peace in Ukraine.
"The pre-election period was not easy for Trump in any sense. He showed courage and achieved a convincing victory in the elections," said Vladimir Putin.
According to the Russian President, Moscow is open to dialogue with the new U.S. administration regarding the conflict in Ukraine.
"The goal of resolving the conflict in Ukraine should not be a short-term truce, but lasting peace. Not some kind of pause for regrouping and rearming to continue the conflict later, but genuine long-term peace, based on respecting the legitimate interests of all the peoples and nations living in this region.
The main thing is to eliminate the root causes of the crisis, which Moscow has spoken about many times. Of course, we will fight for Russia's interests, for the interests of the Russian people. This, in fact, is the purpose and meaning of conducting the special military operation," said Vladimir Putin.