"სოროსმა ძალიან ბევრი რამ გააკეთა, რომ ცივილიზაციისთვის საძირკველი გამოეთხარა", - ელონ მასკი "სოროსმა ძალიან ბევრი რამ გააკეთა, რომ ცივილიზაციისთვის საძირკველი გამოეთხარა", - ელონ მასკი » Primenews "სოროსმა ძალიან ბევრი რამ გააკეთა, რომ ცივილიზაციისთვის საძირკველი გამოეთხარა", - ელონ მასკი
"სოროსმა ძალიან ბევრი რამ გააკეთა, რომ ცივილიზაციისთვის საძირკველი გამოეთხარა", - ელონ მასკი
კომპანია SpaceX-ის დამფუძნებელმა და ტრამპის ადმინისტრაციაში აშშ-ის მთავრობის ეფექტურობის დეპარტამენტის მომავალმა თანახელმძღვანელმა ილონ მასკმა აშშ-ის პრეზიდენტი ჯო ბაიდენი ჯორჯ სოროსის თავისუფლების მედლით დაჯილდოების გამო კიდევ ერთხელ გააკრიტიკა.
ის ეთანხმება იტალიის პრემიერ მინისტრის, ჯორჯა მელონის შეფასებას, რომ სოროსი დემოკრატიისთვის საფრთხეს წარმოადგენს.
"სოროსმა ძალიან ბევრი რამ გააკეთა, რომ ცივილიზაციისთვის საძირკველი გამოეთხარა. ეს საშინელებაა. ბაიდენმა კი ის ცოტა ხნის წინ თავისუფლების საპრეზიდენტო მედლით დააჯილდოვა", - დაწერა მასკმა სოციალურ ქსელ X-ში.

"Soros Has Done a Great Deal to Undermine the Foundations of Civilization" – Elon Musk "Soros Has Done a Great Deal to Undermine the Foundations of Civilization" – Elon Musk » Primenews "Soros Has Done a Great Deal to Undermine the Foundations of Civilization" – Elon Musk
"Soros Has Done a Great Deal to Undermine the Foundations of Civilization" – Elon Musk
Elon Musk, founder of SpaceX and the future co-head of the U.S. Department of Government Efficiency under the Trump administration, has once again criticized President Joe Biden for awarding George Soros the Presidential Medal of Freedom.
Musk echoed the sentiments of Italian Prime Minister Giorgia Meloni, who has described Soros as a threat to democracy.
"Soros has done a great deal to undermine the foundations of civilization. It’s horrifying. And Biden just recently awarded him the Presidential Medal of Freedom," Musk wrote on social media platform X.