დოლანდ ტრამპმა კრიპტოვალუტა $TRUMP შექმნა დოლანდ ტრამპმა კრიპტოვალუტა $TRUMP შექმნა » Primenews დოლანდ ტრამპმა კრიპტოვალუტა $TRUMP შექმნა
დოლანდ ტრამპმა კრიპტოვალუტა $TRUMP შექმნა
აშშ-ის არჩეულმა პრეზიდენტმა, დონალდ ტრამპმა საკუთარი კრიპტოვალუტა, მემკოინი $TRUMP-ი შექმნა და მიმოქცევაში ჩაუშვა. კრიპტოვალუტის საბაზრო კაპიტალიზაციამ რეალიზაციიდან რამდენიმე დღეში $11 მილიარდი შეადგინა.
კრიპტოაქტივი Solana-ს ბლოკჩეინზე ჩაეშვა და ამჟამად მისი ღირებულება $53.20-ს შეადგენს. პიკიs დროს, $TRUMP-ის ღირებულება $75, საბაზრო კაპიტალიზაცია კი $15 მილიარდი იყო.
კრიპტოვალუტის ვებგვერდზე განთავსებული ინფორმაციით ირკვევა, რომ კრიპტოაქტივის დეველოპერებმა თავდაპირველად კოინის მიწოდება 200 მილიონ ერთეულამდე შეზღუდეს, მოგვიანებით კი მთლიანი მიწოდება მომდევნო სამი წლის ვადაში 1 მილიარდით განსაზღვრეს.
ვებგვერდზე ასევე მითითებულია, რომ კრიპტოვალუტა არ წარმოადგენს საინვესტიციო შესაძლებლობას და კავშირი არა აქვს არცერთ სამთავრობო სააგენტოსთან თუ პოლიტიკურ ოფისსა და პოლიტიკურ კამპანიასთან.
ბოლო 24 საათის განმავლობაში კრიპტოვალუტით ვაჭრობის მოცულობამ $36.15 მილიარდი შეადგინა.
საკუთარი კრიპტოვალუტა მიმოქცევაში აშშ-ის მომავალმა პირველმა ლედიმ, მელანია ტრამპმაც ჩაუშვა. მელანია ტრამპის კრიპტოვალუტის სახელწოდება $MELANIA-ა და ისიც Solana-ს ბლოკჩეინზე დაფუძნდა
დონალდ ტრამპი კრიპტოინდუსტრიის მიმართ ენთუზიაზმითაა განწყობილი. სწორედ მისი იდეაა, რომ აშშ-მა უმსხვილესი კრიპტოვალუტის, ბიტკოინის სტრატეგიული რეზერვი შექმნას და შეერთებული შტატები პლანეტის “კრიპტოდედაქალაქი” გახდეს.

Donald Trump created the cryptocurrency $TRUMP Donald Trump created the cryptocurrency $TRUMP » Primenews Donald Trump created the cryptocurrency $TRUMP
Donald Trump created the cryptocurrency $TRUMP
The President-elect of the United States, Donald Trump, has created and launched his own cryptocurrency, Memcoin $TRUMP. Just days after its release, the cryptocurrency’s market capitalization reached $11 billion.
The crypto asset was launched on the Solana blockchain and is currently valued at $53.20. At its peak, $TRUMP reached a value of $75, with a market capitalization of $15 billion.
According to information on the cryptocurrency’s website, the developers initially limited the coin’s supply to 200 million units, later increasing the total supply to 1 billion over the next three years.
The website also states that the cryptocurrency is not an investment opportunity and has no affiliation with any government agency, political office, or political campaign.
In the last 24 hours, the trading volume of the cryptocurrency reached $36.15 billion.
The future First Lady of the United States, Melania Trump, has also launched her own cryptocurrency. Melania Trump’s cryptocurrency is named $MELANIA and is also based on the Solana blockchain.
Donald Trump is enthusiastic about the crypto industry. He envisions the US creating a strategic reserve of the largest cryptocurrency, Bitcoin, and turning the country into the planet’s “crypto capital.”