UFC 311 კალიფორნიის ისტორიაში ყველაზე შემოსავლიანი ღონისძიება გახდა UFC 311 კალიფორნიის ისტორიაში ყველაზე შემოსავლიანი ღონისძიება გახდა » Primenews UFC 311 კალიფორნიის ისტორიაში ყველაზე შემოსავლიანი ღონისძიება გახდა
UFC 311 კალიფორნიის ისტორიაში ყველაზე შემოსავლიანი ღონისძიება გახდა
11 თვის წინ
ისტორიაში პირველად UFC-იმ ღონისძიება ქალაქ ინგლვუდში მდებარე Intuite Dome-ის არენაზე გამართა. ღონისძიების შემდგომ პრესკონფერენციაზე დანა უაითმა განაცხადა, რომ შოუზე სრული ანშლაგი იყო და შემოსავლების თვალსაზრისით, უდიდესი რიცხვები დააფიქსირა:
“UFC 311-ს 18 370 ადამიანი დაესწრო, ხოლო ბილეთების გაყიდვით 10,2 მილიონი დოლარი მივიღეთ, რაც შტატის ისტორიაში საუკეთესო შედეგია. კიდევ უფრო გასაოცარია ის ფაქტი, რომ აწონვების ცერემონიამდე 7,5 მილიონის ბილეთი იყო გაყიდული, არმან ცარუკიანის ბრძოლიდან ამოვარდნის შემდეგ რაოდენობა 9,5-მდე ავიდა, ხოლო როდესაც ის რენატო მოიკანოთი ჩავანაცვლეთ, საბოლოო რიცხვმა 10,2 მილიონი დოლარი შეადგინა”, - განუცხადა ადგილობრივ პრესას დანა უაითმა.
UFC 311-ზე ბილეთის საფასო კატეგორია $376-დან $5000-მდე მერყეობდა, რაც აღნიშნული შერეული საბრძოლო ხელოვნების ორგანიზაციისთვის სტანდარტული ღირებულებაა.
აქამდე კალიფორნიაში გამართულ შოუებს შორის რეკორდი 2024 წლის თებერვალში ჩატარებულ UFC 298-ს ჰქონდა დამყარებული, სადაც ილია თოფურიამ ალექს ვოლკანოვსკის დანოკაუტებით ბუმბულის წონითი კატეგორიის ქამარი მოიპოვა, ხოლო მერაბ დვალიშვილმა ჰენრი სეხუდოს დამარცხებით საჩემპიონო ბრძოლა გაინაღდა. ამ ღონისძიებამ, რომელსაც 18 186 ადამიანი დაესწრო, ორგანიზაციას 7,26 მილიონი დოლარის შემოსავალი მოუტანა.

UFC 311 became the highest-grossing event in California's history UFC 311 became the highest-grossing event in California's history » Primenews UFC 311 became the highest-grossing event in California's history
UFC 311 became the highest-grossing event in California's history
For the first time in history, the UFC held an event at the Intuit Dome arena located in Inglewood. At the post-event press conference, Dana White announced that the show was completely sold out and recorded historic revenue numbers:
“UFC 311 was attended by 18,370 people, and we generated $10.2 million in ticket sales, which is the highest result in the state’s history. What’s even more impressive is the fact that before the weigh-in ceremony, $7.5 million worth of tickets had already been sold. After Arman Tsarukyan was removed from the fight, the number rose to $9.5 million, and once we replaced him with Renato Moicano, the final total reached $10.2 million,” Dana White told the local press.
Ticket prices for UFC 311 ranged from $376 to $5,000, which is a standard pricing range for the mixed martial arts organization.
Previously, the California record was held by UFC 298, which took place in February 2024. At that event, Ilia Topuria knocked out Alex Volkanovski to claim the featherweight title, while Merab Dvalishvili secured a title shot by defeating Henry Cejudo. That event was attended by 18,186 people and brought in $7.26 million in revenue for the organization.